КИЇВ (QHA) -

31-річний кримський татарин Рінат Параламов, після викрадення і тортур співробітників російського ФСБ, вперше у Києві розповів подробиці цього інциденту.

За його словами, силовики, які прийшли рано вранці до його будинку, не мали юридичних підстав на його арешт і обшук. Йому було пред'явлено лише постанова на огляд. Незважаючи на це, в ході несанкціонованого обшуку з будинку вилучили техніку та одну релігійну книгу-молитовник. Також силовиками було складено протокол, а самого Параламова попросили проїхати у місцеве відділення поліції. Після цього кримського татарина відвезли у невідомому напрямку, надівши на голову мішок.

— Коли ми приїхали, а ми їхали близько двох годин, мене вивели. Один сказав, щоб я виконував його команди. Потім мене завели в кабінет і посадили на стільчик... Через деякий час почали ставити питання щодо того, хто я і ким працюю. Я зажадав адвоката. Прийшла людина, запитала, хто кликав адвоката і вдарила мене, розповідає Параламов.

На побитті силовики не зупинилися. Параламова почали катувати електричним струмом, доводячи до втрати свідомості. Після тривалих погроз на адресу його родини чоловік погодився підписати всі папери, що спочатку від нього вимагали силовики. Так, він підписав протокол, який визнавав його провину у підготовці диверсії, а також про співпрацю з ФСЮ.

Ці тортури і погрози Ренат згадує зі сльозами на очах. Він досі не розуміє, чому до нього 13 вересня прийшли силовики.

Однак це не єдиний випадок, що стався з його родиною. Молодший брат Ріната Руслан Параламов також піддавався тиску з боку окупаційної влади. За участь у мітингу 3 травня 2014 року, коли сотні кримських татар вийшли на адміністративний кордон з Україною зустрічати національного лідера Мустафу Джемілєва, він був оштрафований.

Сам Рінат Параламов активно брав участь у загальнокримській кампанії зі збору коштів для оплати штрафів активістів і ніколи не приховував свого віросповідання.

Сьогодні він разом із сім'єю проживає у Києві і має намір тут продовжувати боротьбу за звільнення Криму.

— Я думаю, що надалі хочу пов'язати свою реальність із боротьбою і правозахисною діяльністю. Про подальше повернення до Криму... Додому всі хочуть повернутися, і тому такий намір мене не полишає. Але в даному становищі я не бачу можливостей це втілити,  розповів він у коментарі кореспонденту QHA.

Будучи правовірним мусульманином, він вірить, що винні відповідатимуть за свої дії.

Прокуратура Автономної Республіки Крим уже проводить досудове розслідування у кримінальному провадженні за частиною 1 статті 127 (катування), частиною 1 статті 146 (незаконне позбавлення волі) і частиною 1 статті 162 (незаконне проникнення у житло) Кримінального кодексу України.

Українськими правоохоронцями вже встановлено ряд осіб, причетних до злочину. На двох були складені фотороботи, третій підозрюваний — колишній співробітник СБУ Сушко Андрій Володимирович.

QHA