КИЇВ (QHA) -

Сьогодні виповнюється рік з дня зникнення члена Всесвітнього конгресу кримських татар, члена Бахчисарайського регіонального меджлісу Ервіна Ібрагімова.

Ервін був викрадений у Бахчисараї 24 травня 2016 року близько 23:00. Про його зникнення стало відомо, коли вранці 25 травня Ібрагімов не з'явився на запланованій зустрічі зі співвітчизниками для поїздки на суд до міста Судак.

Пізніше став доступним відеозапис з камер зовнішнього спостереження на будівлі магазину одного з кримськотатарських підприємців у Бахчисараї. Камери зафіксували, як кілька невідомих осіб, імовірно в формі російської ДПС, насильно саджають Ервіна Ібрагімова до мікроавтобуса.

Те, що Ервіна викрали люди в формі ДПС, сумнівів не викликає, оскільки в останній телефонній розмові з батьком він запитав, де в машині знаходяться документи. Незважаючи на те, що останнім часом молодий кримський татарин помічав стеження за собою, він не засумнівався, що перед ним були представники ДПС, інакше в телефонній розмові попередив би батька про небезпеку.

Після кількох днів безуспішних пошуків батьки викраденого Ервіна Ібрагімова заявили, що готові заплатити велику суму за його повернення додому. Тому, хто поверне Ервіна живим, була обіцяна винагорода в розмірі мільйона російських рублів.

2 червня в Бахчисараї місцевий житель знайшов і відніс до відділення поліції документи викраденого Ервіна Ібрагімова: паспорт, водійські права і трудову книжку.

А на наступний день у Мережі з'явився відеозапис, на якому автомобіль з невідомими у формі співробітників ДПС виїхав з боку водосховища за пару хвилин до проїзду Ервіна Ібрагімова. Ці невідомі зупинили та обшукали машину Ібрагімова, після чого повели його до мікроавтобуса Ford Transit білого кольору. Юнак спробував бігти, але двоє заштовхали його в автомобіль і відвезли в невідомому напрямку.

Як пізніше повідомили джерела в Криму, автомобіль зниклого Ервіна Ібрагімова переслідувала по Бахчисараю Skoda Octavia з державним номером 350, зареєстрована в 36-му регіоні РФ (Воронежська область).

26 травня 2016 року прокуратура Автономної Республіки Крим почала кримінальне провадження за фактом зникнення Ервіна Ібрагімова.

У той же час підконтрольний Кремлю тодішній прокурор Криму Наталія Поклонська назвала викрадення Ібрагімова «провокацією, спрямованою на виникнення агресії та негативу відносно правоохоронних органів республіки». При цьому вона повідомила, що «більшість викрадень людей, які нібито мали місце в Криму, спеціально розіграні для створення ажіотажу навколо теми порушень прав людини». Хоча в окупованому Криму також була заведена кримінальна справа за фактом зникнення Ібагімова, проте розслідування так і не проводиться.

У зв'язку зі зникненням Ервіна Ібрагімова Всесвітній Конгрес кримських татар опублікував офіційну заяву, наголошуючи на тому, що провина за даний інцидент лежить на совісті Росії.

Протягом року до будинку батьків Ервіна Ібрагімова з усіх куточків Криму приїжджають люди, щоб підтримати їх. Сьогодні, у річницю викрадення Ібрагімова, у його рідному Бахчисараї проведуть молебень.

А біля посольства Російської Федерації в Києві сьогодні відбудеться традиційна, вже одинадцята акція «Де Ервін?». Щомісяця знайомі Ервіна Ібрагімова, родичі інших зниклих безвісти людей, активісти та небайдужі кияни приходять до посольства країни-окупанта, щоб нагадати про викрадення Ервіна та знову вимагати від окупаційної влади розслідувати насильницьке зникнення члена ВККТ.

ФОТО: інтернет

QHA