ГААГА (QHA) -

Підозрювані в катастрофі літака авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17 у липні 2014 року, можуть бути засуджені заочно, повідомляє "Укрінформ" з посиланням на Reuters.

— Це спонукає всі держави співпрацювати, щоб гарантувати, що ті, хто відповідає за вбивство, будуть притягнуті до відповідальності, — заявила міністр закордонних справ Австралії Джулі Бішоп. — Можливо, пройде заочний судовий розгляд.

Тим часом, напередодні річниці трагедії родичі загиблих у катастрофі Boeing МН17 у неділю 16 липня проводять акцію тихого протесту перед посольством РФ у Гаазі. Близько 15 осіб встановили перед будівлею диппредставництва меморіальну лавку для "очікування відповідальності" росіян за збитий Боїнг.

Зокрема, родичі та активісти вказують на низку перешкод, які Росія чинить слідству за МН17: блокування трибуналу ООН, приховування свідків, відмова надати правдиву інформацію та представлення інформації, яка є демонстративно помилковою.

Як пише "Європейська правда", на лавку пам'яті прикріплена меморіальна табличка з написом: "Чекаємо відповідальності та повної ясності". Нижче доданий напис російською мовою: "Гуманність понад політики".

Як писало QHA, у липні 2014 року Австралія, Бельгія, Малайзія, Нідерланди та Україна домовилися, що судові розгляди у справі про катастрофу літака будуть здійснюватися в рамках системи юстиції Нідерландів.

Літак Boeing 777 малайзійських авіаліній, що слідував рейсом MH17, був збитий над східною частиною України 17 липня 2014 року. Загинули всі 298 осіб, що знаходилися на борту.

За даними попереднього розслідування, ракета "Бук", якою збили літак, була доставлена ​​в Україну з Росії.

ФОТО: інтернет

QHA