САНКТ-ПЕТЕРБУРГ (QHA) -

Федеральна служба безпеки Росії вважає, що теракт у метро Санкт-Петербурга 3 квітня підготували з допомогою месенджера Telegram.

Відповідний висновок висловлює Центр громадських зв'язків ФСБ Росії, передає «Интерфакс». У повідомленні говориться:

— В ході оперативного супроводу розслідування теракту 3 квітня цього року в метрополітені Санкт-Петербурга ФСБ Росії отримана достовірна інформація про використання терористом-смертником, його поплічниками і зарубіжним куратором месенджера Telegram для приховування своїх злочинних задумів на всіх стадіях організації та підготовки терористичного акту.

У ФСБ вказують, що «в ході оперативно-розшукових заходів з виявлення законспірованих осередків міжнародних терористичних організацій фіксується тотальне використання їх членами інтернет-месенджерів для здійснення конспіративного зв'язку між собою та своїми кураторами із закордону».

— Найактивніше членами міжнародних терористичних організацій на території РФ використовується месенджер Telegram, що надає терористам можливість створювати секретні чати з високим рівнем шифрування переданої інформації.

В той же час у ФСБ не згадують про можливе блокування Telegram у Росії, про яку раніше попередив Роскомнадзор.

Нагадаємо, 23 червня глава Роскомнадзора Олександр Жаров закликав творця Telegram Павла Дурова зареєструвати сервіс як розповсюджувач інформації в Росії — тим самим виконавши російське законодавство.

Дуров у відповідь нагадав, що повне шифрування користувальницьких повідомлень є не тільки в Telegram, сам месенджер постійно блокує чати, пов'язані з терористами. Ініціативу ФСБ він назвав «саботажем державних інтересів». Дуров також заявив:

Парадоксально, що на порядку денному в Росії немає блокування контрольованих США Whatsapp або Facebook Messenger, але активно обговорюється блокування нейтрального стосовно Росії Telegram. Як тільки Telegram блокується, листування російських чиновників, їхнє спілкування з друзями і родичами та інші чутливі дані через WhatsApp/Viber перейдуть до підконтрольних Америці хмар Apple iCloud/Google Drive.

На це Жаров дорікнув Дурову в «нейтральному ставленні до терористів». А Дуров нагадав чиновнику, що Telegram обробляє запити на видалення терористичних матеріалів з усього світу.

Як повідомляло QHA, 3 квітня між станціями «Технологічний інститут» і «Сінна площа» петербурзького метро у вагоні поїзда стався вибух, в результаті якого загинули 16 осіб, понад 50 отримали поранення.

ФОТО: інтернет

QHA