КИЇВ (QHA) -

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська направила звернення російському омбудсмену Тетяні Москальковій з проханням дозволити їй відвідати незаконно утримуваних у Москві заарештованих українських прикордонників Ігоря Дзюбака і Богдана Марцоню. Однак відповіді поки що не отримала.

Про це вона заявила сьогодні на прес-конференції у Києві.

— Я звернулася до омбудсмена з приводу українських прикордонників, які незаконно утримуються в РФ. Я готова разом з нею відвідати будь-яке місце, але поки не отримала згоди від омбудсмена РФ, — зазначила вона.

Нагадаємо, раніше Лутковська заявила, що в Росії під вартою утримують понад 5 тисяч українців.

За її словами, російський омбудсмен іноді звертається до української сторони з приводу громадян РФ, затриманих в Україні.

Нагадаємо, що 3 жовтня на Сумщині зникли 2 офіцери відділу прикордонної служби «Знобь — Новгородське» Сумського прикордонного загону, які здійснювали моніторинг ділянки кордону.

QHA повідомляло, що в РФ затриманим 3 жовтня 2017 року військовослужбовцям Державної прикордонної служби України в рамках раніше порушеної кримінальної справи за ч. 3 ст. 322 Кримінального кодексу РФ (незаконний перетин державного кордону РФ) пред'явлено обвинувачення.

QHA