МОСКВА (QHA) -

Російська окупаційна адміністрація в Криму не тільки переслідує інакодумців, а й послідовно знищує Ханський палац у Бахчисараї, написав на своїй сторінці у Facebook російський адвокат Микола Полозов.

Так, адвокат прокоментував відмову "кримського суду" прийняти позовну заяву про варварське знищення культурної спадщини кримських татар, яку подала до Залізничного районного суду Сімферополя екс-директор Бахчисарайського історико-культурного заповідника Ельміра Аблялімова.

— У спробах залякати вільний народ в Криму, Росія послідовно знищує кримськотатарську культурно-історичну спадщину, на яку руку не піднімала навіть німецька окупаційна адміністрація в роки Другої світової війни, — написав Полозов.

Полозов зазначив, що суд мотивував свою відмову нібито тим, що під час так званих реставраційних роботах «порушення прав, свобод і законних інтересів заявника Аблялімової Е. Н. не вбачається».

— Іншими словами, Залізничний районний суд Сімферополя не тільки наплював на частину 3 статті 44 Конституції РФ, яка на поточний момент «де факто» є основним законом на окупованій території Криму і зобов'язує кожного берегти і піклуватися про пам'ятки культури та історії, а й відмовив кримським татарам у праві на захист єдиного пам'ятника палацової архітектури кримських татар, — повідомив він.

Нагадаємо, вчора QHA повідомляло, як флешмоб на захист Ханського палацу набирає популярність у мережі.

Люди публікують свої фотографії на фоні Ханського палацу в Бахчисараї з хештегом #ЗахистиПалацХанів, #HanSarayiKoru, #SaveKhanPalace.

Відзначимо, ініціаторами флешмобу стало інформагентство QHA ("Кримські новини") і Радіо Hayat.

QHA