КИЇВ (QHA) -

Посольство України в РФ направило запит до зовнішньополітичного відомства і слідчого департаменту МВС Росії для підтвердження затримання 47 українців, яких підозрюють у торгівлі наркотиками в міжнародному синдикаті «Хімпром». Про це в інтерв'ю телеканалу «112 Україна» розповів начальник консульського управління забезпечення МЗС України Василь Кирилич.

Він стверджує, що підтвердження необхідне зокрема тому, що Україна повинна надати затриманим державного адвоката.

- Оприлюднена інформація вимагає офіційного підтвердження. У зв'язку з цим посольство України в РФ звернулося до МЗС Росії і слідчого департаменту МВС Росії з проханням підтвердити інформацію про наявність серед затриманих громадян України, повідомити про склад інкримінованих їм злочинів, місце утримання і намір надати адвоката, - повідомив чиновник.

Також представник МЗС зазначив, що існує небезпека вербування громадян України для роботи в Росії, де українці згодом змушені будуть займатися протиправною діяльністю.

- МЗС застерігає українців від прийняття рішення про пошук роботи шляхом домовленості з неперевіреними або сумнівними посередниками. Ми повинні розуміти, що працевлаштування за кордоном можливе тільки законним шляхом з дотриманням встановлених вимог.

Як повідомляло QHA, у листопаді 2016 року в «Медійній ініціативі за права людини» розповіли про схему потрапляння українців у трудове рабство на території Росії, через яку вже понад 400 громадян України втратили свободу. Координатор групи Марія Томак запевнила, що російська сторона не дає повної картини іноземних громадян, які пребувають у СІЗО. Вона стверджує, що лише третина ув'язнених українців врахована в звітах, що надійшли до Міністерства закордонних справ.

ФОТО: інтернет

QHA