КИЇВ (QHA) -

Особисті речі та рештки двох солдатів Степана Коломина і Олексія Скряги, знайдених в Україні, відправлять до Росії, звідки вони родом. Урочиста передача решток відбулася сьогодні, 6 лютого, у Національному військово-історичному музеї України. Солдат знайшли пошуковці ВГО "Союз "Народна пам'ять" у Харківській і Полтавській областях.

— Це все зроблено для того, щоб увічнити пам'ять загиблих у Другій світовій війні. У рамках експедиції "Барвінківський котел", ми підняли величезну кількість воїнів. До великої нашої радості, вдалося встановити імена декількох із цих хлопців, які загинули у Барвінківському котлі, були оточені, а потім довгий час їх вважали зниклими безвісти, — сказав кореспонденту QHA Олексій Юков, який безпосередньо брав участь у пошуках решток.

Допомогу в передачі загиблих надає міжнародна організація "Шлях додому". Завдяки цьому сприянню з Росії в Україну і з України до Росії вже перевезли сотні солдатів для подальшого поховання.

— Є певні труднощі з передачею решток, плутанина у законодавстві, яка вносить складнощі. Але вони переборні. Пошуковики з різних країн спілкуються між собою і один одному допомагають для того, щоб розшукати родичів та імена загиблих. Наша робота лікує душу, незважаючи на те, що людина загинула, проте, родичі зустрічають цю звістку з радістю, — прокоментував подію для QHA Ярослав Жилкін, голова ВГО "Союз "Народна пам'ять".

Пошуки ускладнює також діяльність чорних археологів, які потім перепродують знайдені артефакти Другої світової. Через їхні нелегальні розкопки багато решток так і не вдається ідентифікувати.

Раніше QHA повідомляло, що народні депутати України перейменували термін «Велика Вітчизняна війна» на «Другу світову».

Також під Вінницею рeкoнcтруювали події Другої світової війни.

QHA