СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Сьогодні у "Верховному суді" Криму в місті Сімферополь відбудеться розгляд 13 апеляційних скарг учасників одиночних пікетів, передає правозахисна організація "Crimean Human Rights Group".

Раніше, в "судах" першої інстанції активістам оголосили постанову про адміністративні штрафи у розмірі від 10 000 до 15 000 рублів.

У період з 18 — 26 грудня у Білогірську, Алушті, Судаку, Радянському, Джанкої, Кіровському, Красногвардійському, Сімферополі та Сімферопольському районі відбулося більше 80 судових засідань з розгляду адміністративних справ щодо жителів Криму, які 14 жовтня вийшли на одиночні пікети із закликами припинити переслідування кримських татар і мусульман Криму. Усіх учасників одиночних пікетів визнали винними у порушенні ч. 5 ст. 20.2 КоАП (Участь в несанкціонованому масовому заході).

— Згідно з постановами судів, які є у розпорядженні КПГ, «обвинувачені зловживали правом на свободу мирних зібрань шляхом проведення масового заходу у вигляді одиночних пікетів». Як доказ цього вказується, що плакати «Мусульмани — не терористи», «Свободу політв'язням Криму», «Досить тероризувати кримськотатарський народ» і т.д., «об'єднані ідейно-тематичною спрямованістю», — йдеться у повідомленні "Crimean Human Rights Group".

Більшість оголошених постанов про адміністративне покарання передбачають штраф у розмірі 10 000 рублів. Таким чином, до учасників мирних одиночних протестів були застосовані необгрунтовані та незаконні покарання, що є грубим порушенням свободи зібрань.

Нагадаємо, 14 жовтня в Криму було затримано мінімум 34 людини за участь в одиночних пікетах. Усього в акції протесту на окупованому півострові взяли участь понад 100 осіб. Люди вийшли з одиночними пікетами у Сімферополі, Джанкої, Гвардійському, Білогірську та інших містах окупованого півострова.

Раніше QHA повідомляло, що окупаційна влада Криму застосовує виборну практику до учасників одиночних пікетів на анексованому півострові. Так, у Севастополі представникам "Русского блока" силовики дозволили провести серію одиночних пікетів.

QHA