СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Окупанти відпустили двох затриманих активістів, чотирьох заарештували на 48 годин, ще один активіст зник, повідомляє кореспондент QHA.

Згідно з отриманою інформацією, відпустили Куртсеїта Абдуллаєва і його брата Ельдара.

Асана Чапуха, Бекіра Дегерменджі, Кязіма Аметова, Руслана Трубача затримали на 48 годин.

Місцезнаходження ще одного активіста — Юрія Баранова — невідоме. У соцмережах повідомляють, що його "запихали до газельки без номерів, сказали, везуть до Сімферополя, з тих пір з ним зв'язку немає".

p>

Відзначимо, раніше 31-річний кримський татарин Рінат Параламов у Києві розповів подробиці інциденту, що сталися з ним в окупованому Криму, після викрадення і тортур співробітників російського ФСБ. За його словами, силовики, які прийшли рано вранці до його будинку, не мали юридичних підстав на арешт та обшук. Йому була пред'явлена тільки постанова на огляд. Незважаючи на це, в ході несанкціонованого обшуку з будинку вилучили техніку та одну релігійну книгу-молитовник. Також силовиками було складено протокол, а самого Параламова попросили проїхати до місцевого відділення поліції. Після цього кримського татарина відвезли в невідомому напрямку, надівши на голову мішок.

Нагадаємо, раніше кримськотатарський активіст Сервер Мустафаєв заявив в ефірі Радіо Hayat, що обшуки і затримання кримських татар, які проводять силовики ФСБ, — це акт залякування цілого народу.

Як писало QHA, учора після обшуків і затримань, проведених співробітниками ФСБ, померла ветеран кримськотатарського національного руху Веджіє Кашка.

Пізніше спікер МЗС України Мар'яна Беца від імені держави висловила співчуття у зв'язку зі смертю Веджіє Кашка.

QHA