ПАРИЖ -

Міжнародна організація "Репортери без кордонів" засудила "кричуще затримання десятків журналістів", які висвітлювали в Росії антикорупційну акцію 26 березня.

— За попередніми оцінками, від 32 000 до 93 000 осіб виступили проти корупції по всій країні, з них близько 1800 були затримані. Серед них РБГ налічує не менше 14 журналістів, які висвітлювали мітинги, — йдеться в заяві.

Згідно із заявою, 6 з них були затримані в Москві, при цьому троє з цих шести потім були звинувачені в "участі у несанкціонованому мітингу".

Ще 7 журналістів затримали в столиці республіки Дагестан, Махачкалі, одного — у Саратові (засуджений на наступний день до адміністративного арешту на чотири доби за "непокору законному розпорядженню працівника поліції").

У Петрозаводську кореспондент був побитий співробітником поліції під час проведення зйомок акції протесту і затримання одного з учасників протесту.

В організації заявили, що "дії поліції порушують як російське законодавство, так і міжнародні договори, до яких приєдналася Росія".

«Журналісти без кордонів» закликали російську владу припинити всі справи проти журналістів.

Нагадаємо, 26 березня протестні заходи проти корупції пройшли в десятках міст Росії. За різними даними, у них взяли участь від 8 до 30 тисяч осіб. Близько тисячі осіб були затримані.

ФОТО: інтернет

QHA