БАХЧИСАРАЙ (QHA) -

У неділю на свободу вийшли двоє кримських татар, яких затримали під час обшуків у Бахчисараї 13 квітня — Ремзі Зудієв і Мідат Муждаба.

Як повідомляє кримська активістка Муміне Салієва, сьогодні закінчився термін їхнього триденного арешту.Підконтрольний окупантам Бахчисарайський районний суд звинуватив Ремзі Зудієва в участі у «несанкціонованому мітингу», а Мідата Муждабу — у «пропаганді екстремістських матеріалів».

Як повідомляло QHA, вранці 13 квітня в Бахчисараї (окупований Росією Крим) російські силовики увірвалися з обшуками до будинку двох кримських татар Сейдамета Мустафаєва і Ризи Муждабаева. До обшуків, крім ОМОНу, були залучені представники Росгвардії.

Пізніше російські силовики побили кийками кримських татар, які прийшли підтримати сусідів. За словами очевидців, були чутні постріли. Одна людина госпіталізована.

Сейдамет Мустафаєв після проведеного у нього вдома обшуку був затриманий. Ще п'ятьох — сина і батька Мустафу і Шевкета Абдураманова, Ескендера Меметова (сина політв'язня Ремзі Меметова), Ремзі Зудієва і Мідата Муждабу — також затримали і відвезли до місцевого відділення поліції.

Окупаційні правоохоронці стверджують, що обшуки в будинках, затримання і побиття кримських татар у Бахчисараї вранці 13 квітня були «плановими заходами» з «виявлення та затримання осіб, причетних до діяльності забороненої в Росії організації», очевидно, маючи на увазі Хізб ут-Тахрір.

ФОТО: сторінка у Фейсбуці Муміне Салієвої

QHA