КИЇВ (QHA) -

Сьогодні, 26 червня відзначається День кримськотатарського прапора. У зв'язку з цим голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров випустив вітальне відео-звернення до співвітчизників:

— Дорогі співвітчизники, шановний кримськотатарський народ, кожен рік 26 червня кримські татари, які живуть у всіх куточках світу, з великим розмахом святкують День національного прапора.

Наш прапор — жовта тарак-тамга на блакитному полотнищі — був прийнятий нашим Першим Курултаєм у 1919 році, і десятки років по тому отримав друге життя 26 червня 1991 року. Сподіваємося, що кримськотатарський прапор завжди буде майоріти над нашими землями.

Три роки тому наший народ не прийняв російських окупантів і відважно протидіяв їм, тому кримськотатарський прапор тепер знають у всьому світі. 26 червня у багатьох містах наший кримськотатарський прапор буде майоріти в небі на урочистих заходах, організованих нашими громадами спільно зі Світовим конгресом кримських татар. До підняття прапорів приєднаються і посольства України в інших країнах.

В окупованому Росією Криму наша діяльність була заборонена, але наша діаспора та українські дипломати підтримують нас, за що їм дякуємо.

Звичайно ж, у різних регіонах України будуть проводитися різні заходи, приурочені до Дня кримськотатарського прапора. Всі вони будуть висвітлюватися нашим ТВ-каналом ATR і Агентством «Кримські новини» (QHA). Але найважливіші ті заходи, які будуть проведені в самому Криму.

Наскільки ми знаємо, окупанти і ті, хто з ними співпрацюють, будуть використовувати цей день як знаряддя для своїх дій. Звичайно ж, буде неправильно брати участь в їхніх акціях. Радимо звернути увагу на справжні заходи, організовані нашими патріотами і молоддю, і закликаємо Вас підтримати їх у Криму.

Я впевнений, що, починаючи з ранку 26 червня, на будинках, де живуть кримські татари, на наших священних та історичних землях тисячами будуть майоріти національні прапори. Сподіваюся, що у найближчому майбутньому всі ми знову зустрінемося в Криму, на позбавленій та очищеній від російських окупантів рідній землі, і наш прапор стане прапором Кримськотатарської Автономної Республіки.

Дорогі брати і сестри! Від імені Меджлісу кримськотатарського народу я бажаю вам всім щастя і благополуччя. Вітаю з Днем кримськотатарського прапора!

Раніше QHA повідомляло, що 26 червня, у День кримськотатарського прапора над київським офісом Меджлісу кримськотатарського народу були підняті два прапори — український та кримськотатарський.

QHA