КИЇВ (QHA) -

Правозахисні організації мають намір звернутися до міжнародних судів і організацій з приводу незаконного вироку, винесеного окупаційним судом заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтему Чийгозу. Про це активісти розповіли у коментарі кореспонденту QHA.

— Справа Чийгоза є предметом розгляду Європейського суду з прав людини. Механізми, які можна задіяти як міжнародні, вони всі вже задіяні. Ця справа була подана як приклад дискримінації до Міжнародного суду ООН. Це все задокументовано і передано але, на жаль, Росія не виконує жодного рішення міжнародних організацій, розповіла координатор Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник.

За її словами, для того, щоб дійсно вплинути на дії Російської Федерації, необхідно посилювати економічні і політичні форми тиску.

Ми працюємо далі над складанням списку санкцій, і ми хочемо, щоб це були не просто санкції проти всього народу РФ а, насамперед, щоб вони впливали на тих, хто дійсно приймає рішення. І, звичайно, ми хочемо притягнути до відповідальності людей, які безпосередньо все це робили, починаючи від слідчого і закінчуючи Путіним, Бастрикіним і всіма іншими, які в цій системі, на жаль, незаконно позбавляють свободи наших громадян, заявила правозахисниця.

У свою чергу, співзасновник ГО «Крим-SOS» Таміла Ташева зазначила, що, незважаючи на всі репресивні методи окупантів у Криму, Чийгоз не втрачає сили волі і є прикладом для всіх інших політичних в'язнів.

 Незважаючи ні на що, Чийгоз тримається. Він каже, що сидить за весь кримськотатарський народ, для того, щоб бути прикладом всім кримським татарам, і також усім нашим політв'язням, які сидять як у Криму, так і на території РФ. Ми будемо поширювати інформацію про нього, і робити все, що від нас залежить,  повідомила Ташева.

Як повідомляло раніше QHA, сьогодні, 11 вересня, так званий Верховний суд Криму у повному обсязі підтримав звинувачення стосовно заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза, яке вимагала для нього прокуратура  8 років позбавлення волі.

Президент України Петро Порошенко назвав справу Ахтема Чийгоза, за якою окупаційна влада Криму винесла вирок 11 вересня, «черговим вироком Росії, яку ООН визнала окупантом».

Після 150 засідань 1 серпня окупаційні судді завершили слідство у справі Ахтема Чийгоза.

9 серпня у своєму останньому слові на «суді» Ахтем Чийгоз заявив, що прийме винесений йому вирок за весь кримськотатарський народ.

Заступник глави Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз був затриманий у січні 2015 року за участь у мітингу на підтримку територіальної цілісності України перед будівлею Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року. Тоді мітингувальникам протистояли проросійські активісти, зокрема з партії «Русское единство». Російська влада анексованого Криму звинувачує Чийгоза в організації масових заворушень.

ФОТО: інтернет

QHA