КИЇВ (QHA) -

Українські радіостанції перевиконали план з мовних квот. До кінця листопада в ефірі мало звучати 25% пісень українською мовою, проте вже зараз їх частка становить майже 40%.

Такі дані наводить голова комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар у статті для "Дзеркала тижня".

— Весь цей рік діяла квота 25%, з листопада — встановлений законом на радіо мінімум — 30% пісень. Але ситуація виявилася значно більш оптимістичною, ніж наші найсміливіші припущення. Уже зараз реальна частка українських пісень у радіоефірі — більше 40%, — йдеться в статті.

Як зазначає автор, українці можуть виробляти якісний музичний продукт і, головне, хочуть його слухати, адже він має високий рейтинг.

У той же час Сюмар вказує, що розвивати інформаційну сферу заборонами не вийде.

— Потрібні стимули. Позитивні та діючі. І гроші в їх ланці займають не останнє місце, — додає вона.

Нагадаємо, президент Порошенко анонсував введення мовних квот на українському телебаченні.

23 травня 2017 року Верховна Рада прийняла у другому читанні проект закону № 5313 про внесення змін до деяких законів України щодо мови аудіовізуальних (електронних) засобів масової інформації.

За відповідне рішення проголосувало 269 народних депутатів.

Для телерадіоорганізацій загальнонаціональної категорії мовлення частка передач і/або фільмів українською мовою має становити не менше 75% протягом доби.

QHA