СІМФЕРОПОЛЬ/АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

Підконтрольні Кремлю «експерти» вважають, що американське видання «Радіо Свобода», працюючи на території окупованого Криму, порушило законодавство Російської Федерації, повідомляє «Кримінформ».

Джерело стверджує, що американське видання після анексії Криму Росією «всупереч санкціям» знімало офіс і оплачувало комунальні послуги через російський банк, при цьому нібито займаючись «антиросійською пропагандою».

— Корпорація RadioFreeEurope/RadioLiberty (RFE/RL, Inc.) зі штаб-квартирою у Вашингтоні у червні 2014 року орендувала приміщення для редакції у бізнес-центрі «Жовтневий» в центрі Сімферополя. Вартість оренди склала 410 доларів на місяць. Антиросійською пропагандою «Радіо Свобода» з Криму займалося більше року, пише «Кримінформ».

Як випливає з повідомлення, голова Громадської ради при Міністерстві оборони Росії, головний редактор журналу «Національна оборона» Ігор Коротченко вважає, що «Радіо Свобода» таким чином порушило законодавство Російської Федерації. Він посилається на те, що «будь-яке іноземне ЗМІ або його представник повинні мати відповідну акредитацію, а якщо вони не мають офіційної акредитації російського МЗС, то участь у такій діяльності, очевидно, порушує законодавство Російської Федерації».

За словами Коротченка, «напівлегальна робота американського видання у Криму загрожує безпеці Росії». При цьому кримську редакцію «Радіо Свобода» він назвав «напівпідпільною мережею, яка займається збором інформації та її передачею до рук фактично іноземної організації, яка формально зареєстрована як ЗМІ».

Нагадаємо, 20 червня у рамках конференції ОБСЄ «Свобода слова в нестабільних ситуаціях», що проходила у Відні, Центр інформації про права людини оприлюднив список ворогів свободи слова в окупованому Росією Криму. До списку, складеного Центром інформації про права людини у співпраці з Міністерством інформаційної політики України, увійшло понад 50 осіб, причетних до придушення свободи слова і порушення прав журналістів у Криму.

ФОТО: інтернет

QHA