КИЇВ (QHA) -

Верховна Рада у черговий раз відмовилася приєднати Україну до Конвенції про захист дітей та співробітництво з питань міждержавного усиновлення, повідомляється на сторінці парламенту в соціальній мережі Twitter.

За відповідний законопроект № 0166 у сесійній залі було недостатньо голосів — 166 — за необхідної кількості 226.

Під час обговорення депутати висловлювали побоювання про те, що дітей з України зможуть усиновляти одностатеві пари, а передбачені Конвенцією акредитовані організації використовуватимуть свої повноваження для несумлінного посередництва і дітей відправлятимуть не до сім'ї, а в рабство.

Згідно з пояснювальною запискою, Конвенція про захист дітей та співробітництво з питань міждержавного усиновлення була підписана 29 травня 1993 року в м. Гаазі. У документі закріплені принципи міждержавного усиновлення з максимальним урахуванням найвищих інтересів дитини і дотриманням її прав та свобод. Закріплено, що будь-яка держава може приєднатися до Конвенції.

Раніше повідомлялося, що Україна займає 4 місце серед європейських країн та 7 місце у світі за рівнем проявів агресії серед дітей шкільного віку.

QHA