КИЇВ (QHA) -

Парламент прийняв за основу законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення норм закону України, спрямованих на створення безперешкодного доступу для осіб з інвалідністю до будинків і споруд". Про це повідомляє кореспондент QHA.

Документ підтримав 241 народний депутат.

— Цей закон важливий не тільки для людей з особливими потребами, пандусами користуються й мами з дітьми. Ми маємо зробити так, щоб профільне міністерство могло зажадати від органів місцевого самоврядування, щоб вони готували відповідні проектні документи. Встановлення пандуса має враховувати кожен архітектор, — заявив з парламентської трибуни депутат від "Народного Фронту" Геннадій Кривошея.

Народний депутат від "Батьківщини" Олександра Кужель зазначила, що в Україні немає достатньої кількості спеціалізованого транспорту для інвалідів.

— На жаль, люди з особливими потребами сьогодні не мають можливостей для соціалізації та повноцінного життя. Ніколи не забуду звернення жінки, яка втратила здоров'я, коли в її під'їзді замість пандуса встановили комірчину для охорони. У нас також немає достатньої кількості транспорту для інвалідів, — сказала вона.

Відповідно до пояснювальної записки до законопроекту, вона вносить зміни до Кодексу України про адміністративні порушення і законів України "Про архітектурну діяльність", "Про основи містобудування" в частині створення "безперешкодного середовища для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення".

У пояснювальній записці йдеться, що відповідно до Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю Україна взяла на себе зобов'язання "вживати належних заходів для забезпечення особам з інвалідністю доступу нарівні з іншими громадянами до транспорту, інформації, засобів зв'язку". Ці заходи мають поширюватися на будинки, дороги, транспортні засоби, інші внутрішні та зовнішні об'єкти.

Нагадаємо, вчора, 7 лютого, спікер парламенту Андрій Парубій достроково розпустив засідання Ради через недостатню для ухвалення рішень кількість депутатів.

QHA