КИЇВ (QHA) -

Вища рада правосуддя (ВРП) припинила роботу судів на окупованих Росією територіях в Криму і на Донбасі.

Про це йдеться у відповідному рішенні, опублікованому на сайті відомства.

9 січня до ВРП надійшло подання голови Верховного Суду щодо припинення роботи судів в Автономній республіці Крим, Донецькій та Луганській областях у зв'язку із "заходами по боротьбі з тероризмом" і з метою забезпечення належного переведення суддів на постійне місце роботи до інших судів того ж рівня без конкурсу.

Припинили роботу 36 українських судів, які діяли до окупації в Криму, 31 суд у Донецькій області і 17 судів у Луганській області, які діяли на окупованих територіях до 2014 року.

Нагадаємо, Росія віроломно напала на суверенну Українську державу у 2014 році. Росіяни під дулами автоматів провели незаконний «референдум» в Криму, намалювавши 120% підтримку анексії, а далі намагалися захопити іншу частину України завдяки хаосу «російської весни», однак були зупинені на Донбасі силою волонтерів і добровольців, які за підтримки українського народу стали на захист країни. Зараз РФ шляхом терору і залякуванням намагається утримати окупований Крим і частину Донбасу під своїм впливом. Через анексію Росію вигнали з «великої вісімки», ПАРЄ і зробили країною-вигнанцем.

QHA