КИЇВ (QHA) -

Верховна Рада прийняла в другому читанні та в цілому законопроект № 5119-1 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо впровадження гуманного ставлення до тварин)».

Законопроект передбачає зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення.

Згідно з ним, жорстоке поводження з тваринами — це знущання над тваринами, побої або вчинення інших насильницьких дій, які завдали тварині фізичного болю, страждання і не спричинили тілесних ушкоджень, каліцтва чи загибелі, залишення тварин напризволяще, у тому числі порушення правил утримання тварин.

Усі ці дії тягнуть за собою штраф від 3400 до 5100 грн з конфіскацією вихованця, якщо перебування тварини у власника становить загрозу для його життя чи здоров'я.

У разі жорстокого поводження з двома і більше тваринами, або групою осіб, або повторно, покарання буде жорсткішим — штраф від 5100 до 8500 грн або адміністративний арешт до 15 діб з конфіскацією тварини в разі потреби.

При цьому «насильницькі дії відносно до тварин, спрямовані на задоволення статевої пристрасті» передбачають штраф від 3400 до 8500 грн з конфіскацією тварини в разі потреби.

Кримінальний кодекс України також доповнили статтею «Жорстоке поводження з тваринами».

Відповідно до закону, «жорстоке поводження з тваринами, що відносяться до хребетних, у тому числі бездомними тваринами, вчинене умисно і таке, що призвело до каліцтва чи загибелі тварини, а також нацьковування тварин одна на одну або інших тварин, вчинене з хуліганських чи корисливих мотивів, публічні заклики до вчинення діянь, що мають ознаки жорстокого поводження з тваринами, а також розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій караються арештом на строк до шести місяців або обмеженням волі на строк д трьох років».

Якщо те ж саме було скоєне у присутності неповнолітньої дитини, то порушнику загрожує обмеження або позбавлення волі на строк від трьох до п'яти років.

На термін до восьми років можуть «претендувати» ті, хто особливо жорстоко поводився з тваринами, робив це у присутності неповнолітніх, або щодо двох і більше тварин, або повторно, або групою осіб.

ФОТО: інтернет

QHA