СІМФЕРОПОЛЬ/АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

Підконтрольний Кремлю "Верховний суд" Криму відхилив апеляційну скаргу захисту учасника одиночного пікету на підтримку кримських татар Усеїна Усеїнова. Про це повідомляє громадська організація «Кримська солідарність» на сторінці у Facebook.

— Суд залишив чинним рішення суду першої інстанції про 10 000 штрафу, йдеться у повідомленні.

Перед цим суд залишив чинним вирок щодо Ділявера Юнусова.

Нагадаємо, 14 жовтня 2017 року на півострові пройшла серія одиночних пікетів проти репресій силовиків щодо кримських татар, мусульман. Пізніше учасники цих пікетів були оштрафовані російськими судами. На пікетників склали адміністративні протоколи за порушення встановленого порядку пікетування (частина 5 статті 20.2 КоАП Росії). Пізніше судові засідання пройшли у Сімферополі, Джанкої, Алушті, Судаку, а також Радянському, Кіровському, Білогірському і Червоногвардійському районах. Головним доказом звинувачення послужила експертиза експертного центру МВС по Криму, згідно з якою "пікети об'єднані єдністю мети, задуму і загальною організацією".

Після цього почався "Кримський марафон" — збір коштів для кримськотатарських активістів, які неспроможні оплатити призначені їм штрафи за участь в одиночних пікетах.

QHA