СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

"Верховний суд Криму", в особі "судді" Ігоря Крючкова, змінив обвинувальний вирок щодо кримського журналіста Миколи Семени.

Сьогодні у "Верховному суді Криму" оскаржувалася апеляційна скарга на обвинувальний вирок кримському журналісту Миколі Семені, обвинуваченому у так званих закликах до порушення територіальної цілісності РФ, повідомляє кореспондент QHA.

Захист клопотав про допит як свідка журналіста Притули за допомогою конференц-зв'язку, проте суддя відхилила це клопотання.

Захист Миколи Семени наполягав на тому, що рішення суду першої інстанції було незаконним, до того ж суд не дозволив провести допит свідків, який вимагав захист. Адвокат Еміль Курбедінов в ході дебатів заявив, що вирок суду не витримує ніякої критики, і є повністю політично мотивованим, до того ж, є резолюція Європарламенту, яка вимагає скасувати незаконний вирок Миколі Семені.

Адвокат Олександр Попков, в свою чергу, заявив, що переслідування журналіста неприйнятно незалежно від того, визнає він "Кримнаш" чи не визнає, до того ж захисник вказав на відсутність будь-яких міжнародно визнаних документів, які підтверджують те, що Крим є територією Російської Федерації, і попросив скасувати вирок та повністю виправдати Семену.

Микола Семена також підтримав своїх адвокатів і заявив, що дискусія про національну приналежність регіонів — це не екстремізм або сепаратизм, а право громадян на свободу вираження поглядів. Також він заявив, що закликав не до порушення територіальної цілісності РФ, а до відновлення територіальної цілісності держав в рамках міжнародно визнаних кордонів, і попросив скасувати щодо нього незаконний обвинувальний вирок.

Незважаючи на всі доводи захисту і самого Миколи, суддя прийняв рішення трохи змінити вирок суду першої інстанції: заборонив займатися публічною діяльністю 2 роки, а не 3, як раніше, а всі інші пункти залишити в силі.

Раніше Залізничний "райсуд" Сімферополя виніс вирок Миколі Семені у вигляді двох з половиною років позбавлення волі умовно, визнавши його винним у закликах до сепаратизму. Крім того, "суд" заборонив журналісту займатися публічною діяльністю протягом трьох років.

Семена не визнав свою провину.

— Мене звинувачують у тому, що в своїй статті я закликав до порушення територіальної цілісності РФ, з чим не згодні ні я, ні мій захист. Статус Криму є спірним, він обговорюється в світовому масштабі, сказав він.

QHA писало, що Микола Семена, засуджений за свою професійну діяльність в окупованому Криму, хоче виїхати на материкову територію України на лікування.

QHA