СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Київський районний "суд" Сімферополя сьогодні ухвалив рішення про запобіжний захід кримськотатарському активісту Бекіру Дегерменджі, якого силовики затримали вчора, 23 листопада, після обшуків. Його заарештували до 15 січня 2018 року. Про це повідомили власні джерела QHA в Криму.

У коридорі будівлі суду перебували кілька людей у балаклавах.

Засідання вів суддя Можелянський.

Адвокат Бекіра Дегерменджі Солодков заявив відвід судді, оскільки той не з'ясував, чи є у захисту питання про особу обвинуваченого. Суддя у відводі відмовив.

Крім цього, суддя відхилив клопотання про фото і відеозйомку від журналіста Антона Наумлюка, відмовив у заяві про необхідність медичного обстеження та утримання до рішення суду поза "акваріума".

Слідчий Погорєлов зачитав клопотання про те, що Дегерменджі, Чапух, Аметов і Трубач зробили вимагання у громадянина Туреччини. Це нібито підтверджується його показаннями і матеріалами оперативної зйомки. Він попросив у суду для 57-річного кримського татарина Дегерменджі два місяці утримання під вартою. Серед підстав — тяжкість звинувачення і наявність шенгенської візи в українському паспорті.

Захист активіста наполягає на домашньому арешті.

Нагадаємо, що 23 листопада в анексованому Криму пройшли обшуки в будинках Асана Чапуха та Амета Асанова у Кореїзі; Куртсеїта Абдуллаєва і його брата Ельдара — у Сімферополі (обидва були затримані); Руслана Трубача у с. Ближнє Феодосії (його затримали разом із дружиною, дружину потім відвезли на обшук).

Затриманий у кафе «Медобори» у Сімферополі Бекір Дегерменджі — батько Мустафи Дегерменджі, який фігурує в якості обвинуваченого у справі «26 лютого».

Також обшук проводився у Казима Аметова — друга Бекіра Дегерменджі в селі Грушівка Судакського району, і в будинку Ремзі Бейтуллаева у Гвардійському.

Асана Чапуха, Бекіра Дегерменджі, Казима Аметова, Руслана Трубача затримали на 48 годин. Їм інкримінують «вимагання». Сума хабара, яку вони нібито вимагали у громадянина Туреччини, — 7 тис. доларів.

Турка, у якого нібито вимагали гроші, звуть Юсуф Айтан, він заборгував гроші кільком людям, серед яких була Веджіє Кашка. Активісти, відчуваючи повагу до родини Веджіє-абла, втрутилися в ситуацію і намагалися допомогти.

У результаті дій силовиків у Криму 23 листопада померла 83-річна Веджіє Кашка — ветеран кримськотатарського національного руху.

Прокуратура Автономної Республіки Крим порушила кримінальне виробництво за фактами проведення незаконних обшуків, затримань і смерті ветерана кримськотатарського національного руху Веджіє Кашка.

QHA