СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Підконтрольний Кремлю Верховний суд Криму відхилив апеляцію захисту Євгена Панова.
Як повідомляє правозахисна організація Crimean Human Rights Group, Панов залишиться у СІЗО до 9 лютого 2018 року.

Адвокат Панова Сергій Лєгостов повідомив, що його підзахисний наразі ознайомлюється з матеріалами кримінальної справи.

— У задоволенні наших скарг відмовили, постанову суду від 6 грудня залишили в силі. Хочу звернути увагу на незадовільну роботу адміністрації СІЗО, яка до цих пір не передала Панову копії апеляційних скарг. Євген почуває себе нормально, знайомиться з матеріалами справи, розповів Лєгостов.

За словами адвоката, минулого тижня адміністрація СІЗО не пустила до Панова архієпископа Сімферопольського і Кримського УПЦ КП Климента.

— Владиці Клименту запропонували спілкуватися з Пановим телефоном. Хоча слідчий раніше дав дозвіл на зустріч зі священиком. Раніше він неодноразово відвідував Євгенія, додав Лєгостов.

Нагадаємо, 6 грудня у «Верховному суді» Криму відбулося засідання щодо продовження запобіжного заходу фігуранту справи так званих «кримських диверсантів» Євгену Панову.

QHA повідомляло, що підозрюваного у так званій «справі українських диверсантів» Євгена Панова обшукали у СІЗО в Сімферополі через футболку з тризубом, яку принесла йому мати. Однак за чотири дні футболку Панову повернули.

Раніше Панов написав листа з сімферопольського СІЗО, у якому підкреслив, що пишається тим, що є громадянином України.

Нагадаємо, 10 серпня 2016 року ФСБ РФ розповсюдила заяву про запобігання терористичних актів у Криму, нібито підготовлених Головним управлінням розвідки Міноборони України. Зокрема, в російській спецслужбі заявили про виявлення в районі міста Армянська групи диверсантів, при затриманні яких загинув співробітник ФСБ Росії.

11 серпня в інтернеті з'явився відеозапис допиту українського громадянина Євгенія Панова, якого ФСБ звинувачує у підготовці терористичних атак в анексованому Криму. У ролику Панов зізнається в підготовці диверсії і повідомляє, що ця операція була спланована Головним управлінням розвідки Міноборони України.

Достовірність зізнань затриманого залишається під питанням через відсутність у нього адвоката. Правозахисники вважають, що Панов, швидше за все, був підданий тортурам.

В Головному управлінні розвідки (ГУР) Міністерства оборони України звинувачення російської ФСБ назвали фейком.

Президент України Петро Порошенко в офіційній заяві назвав звинувачення російською стороною України у тероризмі в окупованому Криму безглуздими та цинічними.

QHA