СІМФЕРОПОЛЬ / АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

Так званий Бахчисарайський районний "суд" в окупованому Криму призначив штраф затриманому вранці 11 грудня Рустему Османову.

Кримскотатарcкого активіста оштрафували на 10 тис. російських рублів. Його звинуватили в нібито «участі у несанкціонованому мітингу, що спричинило створення перешкод функціонуванню об'єктів життєзабезпечення, транспортної або соціальної інфраструктури».

Адвокат Рустем Кямілев має намір оскаржити дане рішення.

— У той час, коли вони стояли на узбіччі на момент обшуку у Мустафаєва Сейдамета у квітні місяці, проїздила машина. Вона рухалася вільно, пішоходи теж рухалися вільно. Але, звичайно, в рапортах співробітників поліції і свідків йдеться про те, що машина нібито не могла проїхати і нібито не могли пройти пішоходи. Ми всі розуміємо, що це натягнуте звинувачення, наголосив адвокат.

Тим часом, як повідомляло QHA, активісти «Кримської солідарності» зібрали гроші для оплати штрафів, призначених російськими судами затриманим у Бахчисараї 11 жовтня кримськотатарським активістам. Про це повідомив кримськотатарський активіст Сервер Мустафаєв у своєму відеозверненні у Facebook.

Зазначимо, у листопаді в Бахчисараї активісти оплатили монетами чергові штрафи кримських татар, затриманих 11 жовтня.

QHA повідомляло, що 11 жовтня окупанти з самого ранку масово проводили обшуки і затримання у будинках кримських татар у Бахчисараї.

Пізніше підконтрольний Кремлю суд Київського району Сімферополя обрав запобіжний захід всім шістьом кримським татарам, у яких 11 жовтня проводили обшук. Активістів заарештували на два місяці.

Суд присудив адміністративні штрафи в розмірі від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян дев'яти активістів.

Адвокат одного із затриманих повідомив, що арешти кримських татар викликані тим, що вони відмовилися визнавати новий порядок у Криму і анексію півострова Росією.

QHA