СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

"Верховний суд" окупованого Криму 24 жовтня відмовив у задоволенні скарги на продовження арешту фігуранту «справи українських диверсантів» Євгену Панову.

— Євгену постійно продовжують термін арешту необґрунтовано, на початку місяця продовжили до 9 грудня. Це необґрунтовано, адже щоб продовжити термін, треба обґрунтувати слідчими діями, але нічого представлено не було, наші адвокати подали скаргу... Ми розуміємо, що вони (російський суд у Криму — ред.) нічого не задовольнять, але це потрібно для подальшого обґрунтування в Європейському суді, — сказав брат Панова Ігор Котелянець.

Раніше окупаційна влада продовжила термін утримання під вартою Євгену Панову до 9 грудня.

Нагадаємо, 10 серпня 2016 року ФСБ РФ розповсюдила заяву про запобігання терористичних актів у Криму, нібито підготовлених Головним управлінням розвідки Міноборони України. Зокрема, у російській спецслужбі заявили про виявлення в районі міста Армянська групи диверсантів, при затриманні яких загинув співробітник ФСБ Росії.

11 серпня в інтернеті з'явився відеозапис допиту українського громадянина Євгенія Панова, якого ФСБ звинувачує в підготовці терористичних актів в анексованому Криму. У ролику Панов зізнається в підготовці диверсії та повідомляє, що ця операція була спланована Головним управлінням розвідки Міноборони України.

Українська сторона стверджує, що звинувачення є фейковими.

Джерело: Крим.Реалії

QHA