СІМФЕРОПОЛЬ / АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

Активістка Лутфіє Зудієва повідомила про абсурд так званого "суду" у Криму.

Йдеться про те, що місце акції учасника одиночного пікету Айдера Сулейманова у довідці матеріалів справи про адміністративне правопорушення вказується одне, а в постанові суду зовсім інше.

— В оглядовій довідці матеріалів справи про адміністративне правопорушення від 10.10.2017 щодо Сулейманова Айдера Османовича вказується автодорога Сімферополь-Харків-Феодосія. У постанові суду від 19.12.2017 він же, виявляється, стояв на автодорозі Сімферополь-Алушта-Ялта. Телепортувався, написала вона.

Зудієва зазначила, що дорога Сімферополь-Харків-Феодосія і Сімферополь-Алушта-Ялта зовсім не поруч із Джанкоєм.

— Маячня. Загалом, ми все давно зрозуміли, як і де це пишеться. Але ось коли береш до рук такі "документи", то слів не залишається, — підсумувала вона.

18 грудня 2017 року в окупованому Криму відбулися засідання окупаційних «судів» в адміністративних справах проти кримських татар. Покарання у вигляді штрафів отримали 65 активістів, які брали участь 14 жовтня 2017 року в одиночних пікетах проти репресій російських силовиків щодо кримських татар. Сума штрафів складає переважно 10 тисяч рублів (4,5 тис. грн), в ряді випадків — 15 тисяч рублів.

Нагадаємо, 14 жовтня у Криму було затримано мінімум 34 людини за участь в одиночних пікетах. Всього в акції протесту на окупованому півострові взяли участь понад 100 осіб. Люди вийшли з одиночними пікетами у Сімферополі, Джанкої, Гвардійському, Білогірську та інших містах окупованого півострова.

Всі затримання проходили з порушенням навіть чинного на анексованому півострові російського законодавства.

Пізніше людям почали масово виписувати протоколи, звинувачуючи їх у порушенні правил проведення публічних заходів. Одиночні пікети у протоколах названі несанкціонованою масовою акцією.

QHA