СІМФЕРОПОЛЬ / АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

У Київському районному суді міста Сімферополя судитимуть не тільки Бекіра Дегерменджі, а й інших затриманих вчора активістів: Асана Чапуха, Казима Аметова і Руслана Трубача. Про це заявив в ефірі Радіо Hayat журналіст Антон Наумлюк.

Дегерменджі і ще трьом затриманим інкримінують частину 2 ст. 163 Кримінального кодексу (вимагання, вчинене групою осіб).

— Оскільки, за версією звинувачення, вони складають групу вимагачів, то судитимуть їх усіх одразу. Як відомо, на думку слідчих, вони вимагали грошову суму у громадянина Туреччини, сказав журналіст.

Нагадаємо, затримання відбулося вчора у центрі Сімферополя. Разом з активістами перебувала ветеран кримськотатарського національного руху Веджіє Кашка. Їй стало погано, і вона померла по дорозі в лікарню.

Наумлюк розповів, що зараз він перебуває біля моргу, де повинні видати тіло Кашка. Там знаходяться також її рідні. Але оскільки призначений суд над активістами, не всі зможуть бути присутніми при прощанні з Веджіє Кашка.

Нагадаємо, що 23 листопада в окупованому Криму пройшли обшуки у будинках Асана Чапуха і Амета Асанова в Кореїзі; Куртсеїта Абдуллаєва і його брата Ельдара у Сімферополі (обидва були затримані); Руслана Трубача в с. Ближнє Феодосії (його затримали разом із дружиною, дружину потім відвезли на обшук).

Затриманий Бекір Дегерменджі  його затримали навпроти ресторану «Мараканд», в кафе «Медобори» у Сімферополі. 57-річний Бекір Дегерменджі є батьком Мустафи Дегерменджі, який фігурує як обвинувачений у справі "26 лютого".

Увечері 23 листопада окупанти відпустили двох затриманих активістів — Куртсеїта Абдуллаєва і його брата Ельдара.

Асана Чапуха, Бекіра Дегерменджі, Казима Аметова, Руслана Трубача затримали на 48 годин. Їм інкримінують "вимагання". Сума хабара, яку вони нібито вимагали у громадянина Туреччини — 7 тис. доларів.

Турка, у якого нібито вимагали гроші, звуть Юсуф Айтан, він заборгував гроші кільком людям, серед яких була Веджіє Кашка. Активісти, відчуваючи повагу до родини Веджіє-Аблаєв, втрутилися в ситуацію і намагалися допомогти.

В результаті дій силовиків у Криму 23 листопада померла 83-річна Веджіє Кашка ветеран кримськотатарського національного руху.

Прокуратура Автономної Республіки Крим порушила кримінальну справу за фактами проведення незаконних обшуків, затримань і смерті ветерана кримськотатарського національного руху Веджіє Кашка.

QHA