СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

24 листопада в окупованому Криму в Київському суді міста Сімферополя відбудеться судове засідання щодо обрання запобіжного заходу кримськотатарському активісту Бекіру Дегерменджі, у будинку якого силовики вчора провели обшук. Про це повідомив адвокат Едем Семедляєв на своїй сторінці в Facebook.

— На 15:00 призначене судове засідання щодо обрання запобіжного заходу Бекіру Дегерменджі, — написав він.

Нагадаємо, що 23 листопада в анексованому Криму пройшли обшуки у будинках Асана Чапуха та Амета Асанова у Кореїзі; Куртсеїта Абдуллаєва і його брата Ельдара — у Сімферополі (обидва були затримані); Руслана Трубача у с. Ближнє Феодосії (його затримали разом із дружиною, дружину потім відвезли на обшук).

Затриманий у кафе "Медобори" у Сімферополі Бекір Дегерменджі — батько Мустафи Дегерменджі, який фігурує в якості обвинуваченого у справі "26 лютого".

Також обшук проводився у Казіма Аметова — друга Бекіра Дегерменджі в селі Грушівка Судакського району, і в будинку Ремзі Бейтуллаева у Гвардійському.

Увечері 23 листопада окупанти відпустили двох затриманих активістів — Куртсеїта Абдуллаєва і його брата Ельдара.

Асана Чапуха, Бекіра Дегерменджі, Казима Аметова, Руслана Трубача затримали на 48 годин. Їм інкримінують "вимагання". Сума хабара, яку вони нібито вимагали у громадянина Туреччини, — 7 тис. доларів.

Турка, у якого нібито вимагали гроші, звуть Юсуф Айтан, він заборгував гроші кільком людям, серед яких була Веджіє Кашка. Активісти, відчуваючи повагу до родини Веджіє-абла, втрутилися в ситуацію та намагалися допомогти.

У результаті дій силовиків у Криму 23 листопада померла 83-річна Веджіє Кашка — ветеран кримськотатарського національного руху.

Прокуратура Автономної Республіки Крим порушила кримінальне виробництво за фактами проведення незаконних обшуків, затримань і смерті ветерана кримськотатарського національного руху Веджіє Кашка.

QHA