СІМФЕРОПОЛЬ / АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

Сьогодні у Сімферополі відбулося чергове засідання "суду" Роздольненського району у справі політв'язня Володимира Балуха.

Зокрема суд допитав як свідка у справі заступника начальника МВС по Роздольненському району Олександра Андрійовича Лопатіна. Свідок Лопатін брав участь у проведенні обшуку в будинку Балуха. Про те, що будуть проводитися розшукові заходи, йому повідомило керівництво відомства, однак прізвищ тих, хто віддавав розпорядження про проведення заходів, він не пам'ятає.

Прізвищ понятих і звідки вони з'явилися на обшуку, він не знає. Як пояснив свідок, команда увійти до будинку надійшла від співробітників ФСБ, проте їхні прізвищ він теж не знає. Також свідок заявив про те, що Володимиру Балуху обмежували пересування шляхом вміщення його в окрему кімнату під охорону співробітників МВС, при цьому Балух "поводився адекватно".

На питання адвоката: "Згідно з якими нормативними документами співробітники МВС здійснювали співпрацю зі співробітниками ФСБ при проведення обшуку?", свідок відповів, що не відповідатиме на такі питання, оскільки це може позначитися на його подальшій службі.

Адвокат Балуха Ольга Дінзе нагадала свідку, що він не може не відповідати на поставлене запитання, однак він категорично відмовився відповідати.

Після допитів свідків Володимир Балух попросив суд надати йому можливість обстежитися у лікарні міста Сімферополя, або міста Євпаторії, окільки у Роздольненській лікарні немає потрібних фахівців, і йому там не надається належна допомога. Суддя відхилила клопотання і дозволила відвідувати лише Роздольненську лікарню.

Суд продовжить допит свідків 14 грудня о 14:00.

Нагадаємо, на сайті глави української держави з'явилася петиція з проханням надати звання "Героя України" кримчанину Володимиру Балух — активісту, який вивісив після анексії півострова Росією на своєму будинку український прапор і табличку "Вулиця Героїв Небесної сотні".

У тексті петиції йдеться про те, що звання — найменше, що може зробити держава, щоб підтримати свого громадянина, який не побоявся підтримати Україну в найважчі для неї часи, перебуваючи в окупованому Криму.

QHA