СІМФЕРОПОЛЬ / АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

"Прокуратура" Криму в черговий раз змінила обвинувальний висновок у відношенні кримських татар, які звинувачуються в масових заворушеннях у так званій справі "26 лютого".

Як повідомляє кореспондент QHA, в новій редакції обвинувачення не уточнило питання, що так і лишилися без відповіді — хто, коли і як порушував вимоги співробітників МВС, як пов'язані дії підсудних з масовою тиснявою і багато інших.

Головною відмінністю стало включення у документ прізвища Чийгоза, як встановленого судом організатора масових заворушень. Також в обвинувальному висновку залишилося розмите формулювання про "керівництво Меджлісу, яке віддавало протиправні розпорядження" і твердження про те, що всі 5 підсудних діяли спільно, хоча до кримінальної справи вони не були знайомі між собою,  повідомив кореспондент.

Підтримати фігурантів справи "26 лютого" прийшло понад 50 співвітчизників з різних регіонів Криму. Наступне засідання відбудеться 11 січня.

Раніше у центральному районному "суді" Сімферополя відбувся допит одного з фігурантів справи про мітинг на підтримку територіальної цілісності України під будівлею Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року — Арсена Юнусова

Нагадаємо, 12 грудня в Сімферополі відбулося чергове засідання суду у справі "26 лютого".

Раніше, 20 листопада, Центральний районний "суд" Сімферополя відмовив стороні захисту в клопотанні про виклик на допит в якості свідків у справі "26 лютого" голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова і заступника голови Меджлісу Ахтема Чийгоза, а також лідера кримських сепаратистів Сергія Аксенова та колишнього слідчого Павла Нікеля.

QHA повідомляло, що місяцем раніше, 23 жовтня, відбулося чергове засідання у справі «26 лютого», під час якого «суд» заслухав нових свідків у справі.

Відзначимо, що 18 жовтня в Сімферополі в окупованому Криму також пройшло засідання суду за «справою 26 лютого» щодо Мустафи Дегерменджі та Алі Асанова. До суду були викликані три свідки мітингу, які заявили, що були на ньому, але підсудних там не бачили.

Раніше, 12 жовтня, «Верховний суд» окупованого Криму відхилив апеляційну скаргу на рішення про продовження терміну домашнього арешту фігурантів «справи 26 лютого» Мустафі Дегерменджі та Алі Асанову.

Нагадаємо, Мустафа Дегерменджі та Алі Асанов є фігурантами так званої «справи 26 лютого» у Криму. Їх судять за участь у мітингу 26 лютого 2014 року під стінами Верховної Ради Криму на підтримку територіальної цілісності України і надання опору російській окупаційній армії.

QHA