КИЇВ (QHA) -

З початку цього року почали діяти нові правила в'їзду до Польщі. Тепер потрапити в Польщу на роботу можна тільки за запрошенням від роботодавця.

Більшість українців не мають запрошень, тому їх висаджують на кордоні і повертають в Україну.

— Уже втретє їду на заробітки в Польщу. Такого шмону не пам'ятаю. Всіх виводять з автобуса і перевіряють сумки. Спочатку на металошукачі, потім просять витрусити всі речі. Причому якщо раніше прикордонник просто переглядав, що в сумці, то тепер просять все викласти і скласти. Навіть дно перевіряли, повідомив Сергій Данилюк з Вінниці, який працює на будівництві у Гданську.

Українців масово висаджують на кордоні і повертають назад.

Я їздив раніше за договором на роботу. Зараз його мало. Хто має зв'язок з роботодавцем, може зателефонувати йому. Роботодавець дзвонить на митницю і підтверджує, що працює з таким працівником. Також він повинен надіслати запрошення в електронному вигляді. Це години очікувань. Якщо зазвичай дорога до Гданська забирала 18 годин, то цього разу їхав більше 40. При цьому вартість квитка ніхто не повернув. Вся поїздка обійшлася у 3 тисячі гривень, хоча спочатку квиток коштував 1100 гривень. Довелося платити польським перевізникам, а також за електричку до Гданська. На фінальному етапі ще й за таксі. Адже до міста я потрапив пізно вночі, зазначив він.

Також на українському кордоні юнаків, що не досягли 27 років і не були на службі в армії, забирають служити.

Якщо ловлять з робочою візою і чоловік їде на будівництво, а до того він мав довідку, що не може служити за станом здоров'я, то їх просто забирають в армію. З нашого автобуса зняли трьох таких юнаків. Їх повернули в рідні міста з повістками, повідомив Андрій з Тернополя.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Україні завершилася осіння призовна кампанія на строкову військову службу.

Призивали чоловіків 1990-1997 років народження, яким виповнилося 20 років, а також осіб віком до 27 років.

Військові комісаріати України призвали і відправили в армію 12 460 людей. Тобто військові комісаріати виконали державне завдання на 100%.

Але при цьому у Генштабі додають, що близько 70% призовників не з'явилися до військових комісаріатів. Третина з них перебувають у розшуку.

Джерело: Gazeta.ua

QHA