БАХЧИСАРАЙ (QHA) -

Окупанти у Криму своїми діями щодо Ханського палацу порушують статті конвенції ЮНЕСКО. Про це написав активіст Едем Дудаков на своїй сторінці у Facebook.

— Єдиний кримський об'єкт Ханський палац, який увійшов до презентаційного проекту ЮНЕСКО 2012 року перетворюють на стилізовану бутафорію. Знищується "документальність пам'ятника". Знищується історія, технологія стародавніх будівельників. Таким чином, Палацовий комплекс у Бахчисараї навмисно виводять з проекту ЮНЕСКО. І тим не менше, ще можна врятувати хоча б черепицю. Це дуже важливо, написав він.

За його словами, окупантами застосовується сучасний матеріал, який не відповідає епосі, що суперечить статті 12 Венеціанської хартії ЮНЕСКО.

— Венеціанська хартія: стаття 12. Елементи, призначені для заміни відсутніх фрагментів, повинні гармонійно вписуватися у ціле і разом з тим так відрізнятися від справжніх, щоб реставрація не фальсифікувала історичну і художню документальність пам'ятника,  написав Едем Дудаков.

 

 Знищені архаїчні балки з цільної дерева і замінені на складові балки за технологією USB.

За проектом замінюється кустарна черепиця ручної роботи на заводську стилізовану підробку з Іспанії.

 

 

Бетон на пам'ятці XVI століття неприпустимий. Сам по собі цемент призводить до ерозії стін з вапняку, збільшує навантаження на основу.

 Через некомпетентність "будівельників" знищуються розписи на стінах

 

Раніше повідомлялося, що на сайті Avaaz розпочався збір підписів на захист знищуваної РФ пам'ятки культурної спадщини кримськотатарського народу — Ханського палацу в Бахчисараї.

Ініціатором петиції виступив секретар Світового конгресу кримських татар, член правління Товариства культури та взаємодопомоги кримських татар у Туреччині Намик Кемаль Баяр.

QHA