СІМФЕРОПОЛЬ/АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

Кримська "прокуратура" вимагає три роки позбавлення волі умовно і позбавлення права публічно виступати у ЗМІ українському журналісту Миколі Семені, переслідуваному окупаційною владою Криму за професійну діяльність. Про це повідомив перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял, який разом з Ільмі Умеровим сьогодні відвідав судове засідання у справі журналіста.

— Прокурор вимагає три роки позбавлення волі для Семени ... умовно з одночасним позбавленням права публічно виступати у ЗМІ, написав він на своїй сторінці у Facebook.

За словами Джеляла, адвокат обвинуваченого Олександр Попков заявив про незаконність даного прохання і процесу стосовно громадянина України Миколи Семени в межах окупованій території.

Сам журналіст назвав справу сфальсифікованою.

Як повідомляло раніше QHA, сьогодні, 18 вересня, на засіданні суду у справі Миколи Семени проходять дебати сторін.

Нагадаємо, 19 квітня 2016 року екс-«прокурор» Криму Наталія Поклонська порушила кримінальну справу за звинуваченням у сепаратизмі проти кримського журналіста Миколи Семени за опубліковані ним статті.

28 квітня після допитів і обшуків Семена був переведений у статус підозрюваного. Журналіст заперечує звинувачення окупаційної влади.

20 січня 2017 року співробітники підконтрольних кримським окупантам правоохоронних органів у Сімферополі вручили обвинувальний висновок журналісту Миколі Семені. Йому загрожує до п'яти років позбавлення волі за «заклики до сепаратизму в РФ».

На даний час журналіст перебуває під підпискою про невиїзд.

QHA