КИЇВ (QHA) -

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення призначила позапланову перевірку телеканалу "NеwsOne" за порушення вимог закону "Про телебачення і радіомовлення".

Про це повідомив член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський.

За його словами, перевірка відбудеться на підставі депутатського запиту групи народних депутатів — Ірини Геращенко, Ірини Фріз та Марії Іонової, а також через звернення Служби безпеки України.

Предметом позапланової перевірки стануть два епізоди: це заява про Революції Гідності та позитивне зображення Збройних сил РФ.

— Національною радою зафіксовано трансляцію передачі «Український формат» за участю народного депутата України, власника телеканалу «NEWSONE» Євгена Мураєва, який заявив про те, що події кінця 2013 — початку 2014 рр. у Києві були «державним переворотом», метою якого було повалення законної влади в Україні. Крім того, зафіксовано систематичне підвищення в ефірі телеканалу теми «державного перевороту в Україні» у виконанні співробітників каналу, ведучих передач і запрошених гостей: Євгена Червоненка, Надії Савченко, Діани Панченко, В'ячеслава Піховшека тощо, — написав він.

За словами Костинського, висловлювання про «державний переворот» є змістовно аналогічними офіційній політичній і пропагандистській позиції країни-агресора, яка спрямована на виправдання військової агресії проти України і анексії Криму Російською Федерацією.

— Ці висловлювання базуються на упередженості, маніпулюванні громадською свідомістю, зокрема, шляхом поширення недостовірної, неповної або упередженої інформації та такій, що не має нічого спільного зі свободою слова або журналістською діяльністю, — сказав він.

Костинський зазначив, що за результатами моніторингу зафіксовано трансляцію передачі «Світова політика з Олегом Волошиним» на тему ситуації, яка сталася у листопаді 2017 року в Сирії.

— У програмі був продемонстрований відеоролик, в якому є сцени за участю Повітряних сил РФ з коментарями автора, які можна розглядати як популяризацію авіації країни-агресора, — повідомив він.

Нацрада з питань телебачення і радіомовлення вперше застосувала санкції за фальшиві новини, які були в ефірі українського телеканалу "NewsOne".

QHA