СІМФЕРОПОЛЬ / АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

26 листопада під час засідання об'єднання "Кримська солідарність" активісти прочитали молитву на згадку про ветерана кримськотатарського національного руху Веджіє Кашка, яка загинула від пережитого стресу внаслідок обшуків і затримань кримських татар. Про це повідомили на сторінці організації у Facebook.

— На початку зустрічі прочитали молитви і суру "Ясин" (одна з глав Корану), в пам'ять померлої Веджіє Кашка.

 Крім цього, активісти обговорили новини про політв'язнів.

Особливу увагу приділили справі про "вимаганні", список підозрюваних у якому ще не закритий, тобто може поповнюватися. У зв'язку з цією справою юристи попереджають, що самостійно вимагати віддати гроші у людини, якій ви їх позичили, не варто, а краще звернутися по юридичну допомогу.

На зборах було оголошено про відкриття "гарячої лінії" для юридичних консультацій. За номером +7 (978) 134 17 94 можна отримати первинну правову консультацію у складній ситуації.

Нагадаємо, 23 листопада після обшуків і затримань, проведених у Криму співробітниками ФСБ, померла Веджіє Кашка.

Цього дня у місті Сімферополь представники незаконно створених органів на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим, за попередньою змовою з групою осіб, з погрозою застосування зброї намагалися незаконно позбавити волі відому кримськотатарську активістку Веджіє Кашка, в результаті чого їй стало погано. Після того, як карета швидкої допомоги забрала постраждалу, вона померла, не доїхавши до лікарні.

Звістка про смерть одного з сучасних героїв кримськотатарського народу, ветерана національного руху Веджіє Кашка буквально підірвала соціальні мережі.

Пізніше спікер МЗС України Мар'яна Беца від імені держави висловила співчуття у зв'язку зі смертю Веджіє Кашка.

QHA