КИЇВ (QHA) -

Активісти "Всесвітнього руху патріотів України" та ГО "Об'єднання добровольців" прийшли до посольства Російської Федерації, щоб нагадати окупантам про те, що Крим — це українська територія. Акція відбулася сьогодні, 16 березня, саме у цей день 4 роки тому на півострові провели псевдореферендум, після якого Крим був анексований.

— Наприкінці лютого в українському Криму з'явилися зелені чоловічки без розпізнавальних знаків. А у березні Росія визнала, що військові без розпізнавальних знаків — це російська армія. І 16 березня провела псевдореферендум, який до цих пір не визнаний світом. Ми прийшли нагадати окупантам, що Крим — це Україна і ми обов'язково його повернемо. Про питання Криму потрібно постійно нагадувати. Тому ми намагаємося постійно робити акції на міжнародному рівні, біля посольств, відомств, щоб світ і Україна постійно пам'ятали про те, що Крим — українська територія, — сказала кореспонденту QHA Олена Живко, керівник ГО "Об'єднання добровольців".

Напередодні схожі акції відбулися у країнах Європи. Добровольці впевнені, що Крим повернеться до складу України.

— Справжні патріоти України ніколи не віддадуть і найменшої частинки своєї землі. Крим — український. І поки він, на жаль, окупований ворожими військами, але ми обов'язково відвоюємо його. Я, мої побратими та всі воїни-добровольці, які зараз на Сході, ми відвоюємо Схід і повернемо нам наш Крим, — повідомив кореспонденту QHA Ігор Ганусяк, начальник штабу ГО "Об'єднання добровольців".

У той же час, акція солідарності відбулася у Львові.

У Києві ж під посольством РФ були присутні також активісти з Чернігова.

— Чернігівщина на сьогодні приймає Феодосійську військову частину, а саме — у Чернігові зараз дислокується Феодосійський навчально-випробувальний центр. Тому до нас переїхало близько ста сімей, тому і нам тема Криму дуже близька. Кримчани у нас дуже активні, провели виставку дитячих малюнків, зараз ми разом з організацією "Кримська громада" проводимо виставку "Мій Крим" очима дітей України" у Верховній Раді, — розповіла кореспонденту QHA Світлана Здор, керівник чернігівського підрозділи ГО "Об'єднання добровольців" .

Нагадаємо, у Верховній Раді відкрилася виставка про сприйняття дітьми анексії Криму.

Раніше QHA повідомляло, що під посольством РФ в Україні відбулася акція на підтримку російського політв'язня Бахолдіна.

QHA