СІМФЕРОПОЛЬ / АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

Сьогодні, 12 грудня, підконтрольний Кремлю Роздольненський районний суд мав допитати як свідка у справі українського активіста Володимира Балуха начальника управління ФСБ Криму Віктора Палагіна, однак той не не з'явився до суду.

Як повідомляє власне джерело QHA 8 грудня 2017 року Палагін запросив у суду дозвіл на обшук у будинку Володимира Балуха, посилаючись при цьому на оперативну інформацію від 9 грудня.

Інші співробітники ФСБ, Леонов і Забара, які були викликані судом як свідки, також не з'явилися на судове засідання.

QHA повідомляло, що захист Володимира Балуха оскаржуватиме рішення суду, який змінив запобіжний захід затриманому на домашній арешт, проте без права пересуватися прибудинковою територією і спілкуватися по телефону з адвокатами.

Зазначимо, що 24 жовтня підконтрольний Кремлю Роздольненський районний суд залишив під вартою українського активіста Володимира Балуха до 16 січня 2018 року.

Під час дебатів прокурор заявив, що підстав для зміни утримання під вартою не з'явилося, і що Балух, перебуваючи на волі, нібито може почати знову займатися «протиправною діяльністю».

Пізніше Роздольненський суд Криму 4 серпня виніс вирок Балуху — 3 роки і 7 місяців колонії загального режиму, а також штраф у розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Нагадаємо, 8 грудня 2016 року співробітники ФСБ в анексованому Криму приїхали до села Серебрянка, де провели обшуки в будинках українського активіста Володимира Балуха і його матері. Після обшуків активіста затримали нібито через знайдені на горищі будинку докази у вигляді 90 патронів і тротилових шашок.

Володимир Балух — кримський фермер, вивісив 2014 року на своєму будинку український прапор, який неодноразово зривали кримські силовики. У листопаді 2016 року Володимир прикріпив на свій будинок табличку з написом «вул. Героїв Небесної Сотні, 18». За його словами, після цього до нього почали надходити погрози від місцевої адміністрації та поліції, що якщо він не зніме табличку, то у нього вдома можуть "знайти" наркотики або зброю, що, власне, і сталося.

QHA