КИЇВ (QHA) -

Ханський палац у Бахчисараї (кримськотатарською Han Saray) — родова резиденція династії Гіреїв — правителів Кримського ханства у 1532 — 1783 рр. — пам'ятник історії та культури всесвітнього значення, єдиний у світі зразок кримськотатарської палацової архітектури.

Зараз окупаційною владою Криму, в порушення світових норм і стандартів, проводяться варварські ремонтні роботи Хан-Сарая, названі «реконструкцією», але по суті вони є актом знищення самобутності та унікальності історичної пам'ятки.

Проведені роботи ставлять під сумнів можливість подальшого внесення Хан-Сарая до Списку об'єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Інформаційне агентство QHA розпочинає флешмоб із захисту Ханського палацу — #SaveKhanPalace.

Ми закликаємо владу різних країн, фахівців у галузі збереження історичної спадщини, громадськість і активістів, представників ЗМІ, а також небайдужих громадян зробити усе можливе для припинення руйнування Хан-Сарая!

У листопаді 2017 року Міністерство культури України звернулося до Міжнародної Організації Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) та Міжнародного центру вивчення питань збереження і відновлення культурних цінностей (ICCROM) з проханням у черговий раз звернутися до Російської Федерації з вимогою припинити знищення української культурної спадщини на території Криму.

Також Мінкультури України зажадало від влади Росії негайного припинення робіт, що ведуть до руйнування Ханського палацу. Активно долучилася до захисту Хан-Сарая і кримськотатарська діаспора, яка проживає у різних країнах світу.

Просимо усіх поширювати цю інформацію і підключати своїх друзів до флешмобу в усьому світі! Кожен «Лайк» та «Репост» для нас важливий! #SaveKhanPalace.

Раніше екс-директор Бахчисарайського історико-культурного заповідника Ельміра Аблялімова повідомила, що ситуація з Великою Ханською мечеттю в архітектурному комплексі Палацу ханів у Бахчисараї з кожним днем ​​стає все більш катастрофічною.

За її словами, північний фасад мечеті тріснув і окупанти намагаються приховувати це.

QHA