КИЇВ (QHA) -

З метою підтримати затриманого 26 січня окупаційною владою Криму адвоката Еміля Курбедінова у соціальних мережах була запущена акція, яка з кожним днем ​​набирає все більше учасників.

Для того, щоб нагадати про масштабну акцію, Генеральний секретар Всесвітнього конгресу кримських татар Намик Кемаль Баяр написав на своєму Facebook прості умови участі:

— Ви можете виступити проти звірств лише за допомогою ручки і аркуша! Достатньо написати «STOP KIDNAPPING! #FreeKurbedinov», зробити фотографію і надіслати її особистими повідомленнями Намику Кемалю Баяру, Мехмету Берку Ялтирику, Мелеку Максудоглу або Недіму Ергуну Киримли.

Величезна кількість небайдужих до долі Еміля Курбедінова приєдналася саме з Туреччини. Хоча учасники є навіть із Лондона.

Команда інформаційного агентства QHA також приєднується до акції підтримки співвітчизника і закликають взяти участь в ній усіх небайдужих в Україні.

Як повідомляло QHA, адвоката Еміля Курбедінова затримали вранці 26 січня і звинуватили у правопорушення за статтею 20.3 КоАП РФ (пропаганда або публічна демонстрація нацистської атрибутики чи символіки, або атрибутики чи символіки екстремістських організацій, або іншої атрибутики або символіки, пропаганда або публічна демонстрація яких заборонені федеральними законами) за публікацію у соцмережі 2013 року. Курбедінов визнав провину частково, зазначивши, що публікацію розмістив, але екстремістською пропагандою, яку йому інкримінують, не займався. Рішенням суду його визнали винним і заарештували на 10 діб.

Російські та українські колеги Курбедінова звернулися до Федеральної палаті адвокатів Російської Федерації з проханням прийняти ряд заходів щодо захисту адвоката Еміля Курбедінова і не допустити його суто політичного переслідування.

QHA