ОДЕСА (QHA) -

Вчора, 25 серпня, біля міського саду Одеси відбулася акція, присвячена другій річниці від дня вироку Олегу Сенцову і Олександру Кольченку.

Активісти розгорнули плакат «Свободу кримським політв'язням» і скували свої руки ланцюгом.

— Вирок це помста за їхню участь у протестах проти окупації, акт залякування для кримчан, незгодних з анексією, а також створення образу ворога і атмосфери страху перед «терористичною загрозою» на півострові, каже Віталій Кожухар, активіст громадської організації «Самооборона Одеси».

В рамках акції було зібрано листи для політв'язнів Кремля.

Хочемо донести до людей, що головне в нинішній ситуації в країні не залишатися байдужими. У важкій ситуації може опинитися кожен. Байдужість вбиває, підтримка оточуючих навпаки додає сил, каже учасниця акції, переселенка з Луганська Марина Бушуєва.

Нагадаємо, одними з перших кримських ув'язнених, які отримали в Росії реальні терміни, стали кінорежисер Олег Сенцов і активіст Олександр Кольченко російське слідство звинуватило їх у тероризмі. 25 серпня 2015 року Північно-Кавказький окружний військовий суд засудив Сенцова до 20 років суворого режиму, Кольченка до 10 років колонії. На захист кримчан виступили активісти по всьому світу.

Зазначимо, що вчора у Києві під посольством Росії відбулася акція на підтримку українських політв'язнів.

QHA