КИЇВ (QHA) -

Суд перерахував за "законом Савченко" термін вироку для екс-начальника департаменту зовнішнього спостереження МВС Олексія Пукача.

Нагадаємо, Пукач засуджений за вбивство журналіста Георгія Гонгадзе. Клопотання про перерахунок терміну подав його адвокат.

У матеріалах суду зазначається, що підсудний перебував у слідчому ізоляторі з 21 липня 2009 року по 6 січня 2016 року, тобто близько 6,5 років.

Суд підкреслив, що протягом відбування довічного позбавлення волі законодавством встановлені конкретні тимчасові показники, спливання яких змінюють правовий статус засудженого. Зокрема, мова йде про виникнення у засудженого права на подання клопотання про помилування після відбуття ним не менше 20 років призначеного покарання.

Крім того, відповідно до частини 2 статті 87 Кримінального кодексу, актом помилування може бути здійснена заміна засудженому призначеного судом покарання у вигляді довічного позбавлення волі на позбавлення волі на строк не менше 25 років.

Суд задовольнив клопотання і перерахував 6,5 років попереднього ув'язнення як 13 років основного покарання Пукачу. Таким чином, за станом на 10 січня 2017 року засуджений відбув уже понад 14 років тюремного ув'язнення.

Раніше повідомлялося, що після тригодинного розгляду апеляційної скарги у справі вбивства журналіста Георгія Гонгадзе з вивченням усіх подробиць суд залишив незмінним вирок Олексію Пукачу.

У січні 2013 року Печерський районний суд Києва засудив колишнього генерала МВС Олексія Пукача до довічного ув'язнення, визнавши його провину. Зараз в апеляційних інстанціях розглядалися скарги сторін щодо цього вироку. Олексій Пукач просив змінити довічне ув'язнення на 15 років позбавлення волі.

QHA