КИЇВ (QHA) -

Кілька десятків автомобілістів сьогодні вранці зібралися на в'їздах до Києва по Бориспільській, Житомирській, Варшавській та Одеській трасах. Протестуючі заблокували своїми машинами по одній-дві смуги на дорогах.

Ситуацію для QHA прокоментували у прес-службі Національної поліції України.

Учасники акції з об'єднання «Авто Євро Сила» заявили, що хочуть привернути увагу української влади до теми розмитнення автомобілів, придбаних за кордоном.

Протестуювальники закликають прийняти законопроект №5567, який регулює ввезення машин з іноземними номерами.

Законопроект пропонує ввести «умовне часткове звільнення від оподаткування» ввезених з-за кордону авто і встановити за це «справедливу плату».

Як зазначають автори законопроекту у пояснювальній записці, в Україну вже ввезено близько 1,5 млн авто з іноземними номерами. Такі автомобілі перетинають кордон за різними схемами, зокрема і за допомогою корупції на митниці.

Автори документа пропонують перевести цей процес у легальне русло, змусивши українців відмовитися від послуг нерезидентів для ввезення авто, щоб «припинити відтік готівкової маси за кордон».

На Бориспільській та Одеській трасах перекриті по дві смуги. Активісти палять шини. На дорогах фіксуються значні затори.

Поруч із протестувальниками чергують співробітники патрульної поліції.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, об'єднання власників автомобілів з єврономерами «Авто Євро Сила» 17 листопада організувало акцію перед Кабінетом міністрів України. Автомобілісти стверджували, що труднощі з перетином українського кордону на машині з європейськими номерами створюються штучно.

ФОТО: інтернет

QHA