ТЕГЕРАН (QHA) -

У ніч на 2 січня в Ірані загинуло, щонайменше, дев'ять осіб під час антиурядових протестів.

Про це повідомляє Associated Press.

Відзначається, що шестеро протестуючих були вбиті під час нападу на поліцейську дільницю у місті Кахдаріджан. Повідомляється, що зіткнення були спровоковані бунтівниками, які намагалися викрасти зброю з поліцейської дільниці.

Державне телебачення також повідомило, що 11-річний хлопчик і 20-річна молода людина були вбиті у місті Хомейнішар. Серед загиблих також член Революційної гвардії Ірану, який був убитий в місті Наджафабаді.

За даними державного ЗМІ, всі троє були розстріляні з мисливських рушниць. Це перший випадок, коли за час протестів було вбито члена іранських сил безпеки. У понеділок ввечері нападник за допомогою мисливської рушниці вбив одного поліцейського і поранив трьох у Наджафабаді. Однак незрозуміло, чи є поліцейський і член гвардії однією й тією ж жертвою.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що влада ісламської республіки прийняла рішення заблокувати месенджер Telegram і фотосервіс Instagram з метою обмеження комунікації між протестувальниками. Уряд Ірану називає вжиті заходи тимчасовими і необхідними для того, "щоб забезпечити спокій і безпеку в суспільстві".

Тим часом, у мережі з'явилося відео, на якому видно, як співробітник іранської поліції висловлює солідарність із мітингувальниками.

— Я один з вас. Я не повинен боротися з вами. Я повинен битися проти ворога, — сказав поліцейський.

QHA