БАРСЕЛОНА (QHA) -

25 березня у Каталонії відбулися масові протести проти затримання колишнього лідера регіону Карлеса Пучдемона, у результаті яких постраждало 100 осіб. Про це повідомила медична служба Каталонії у Twitter.

Серед поранених не тільки протестувальники, а й співробітники правоохоронних органів, які отримали поранення під час вуличних зіткнень.

QHA повідомляло, що 25 березня німецька поліція затримала Карлеса Пучдемона під час перетину ним кордону з Данією. Раніше Карлес Пучдемон залишив територію Фінляндії, уникнувши таким чином арешту.

Нагадаємо, вчора стало відомо, що Верховний суд Іспанії видав міжнародний та європейський ордери на арешт екс-глави Каталонії Карлеса Пучдемона та його поплічників, обвинувачених в організації заколоту.

Раніше Карлес Пучдемон заявив, що, переховуючись, має намір очолювати уряд Каталонії і буде з Бельгії продовжувати боротьбу за незалежність регіону.

Іспанська генпрокуратура 29 жовтня 2017 року оголосила обвинувачення проти Карлеса Пучдемона та інших членів розпущеного Мадридом регіонального органу Каталонії. Лідерів сепаратистського руху звинувачують у заколоті, повстанні проти державної влади і зловживанні бюджетними коштами.

За підготовку заколоту іспанське законодавство передбачає максимальне покарання у вигляді позбавлення волі строком на 30 років. Після цього Пучдемон втік до Бельгії.

QHA