КИЇВ (QHA) -

Акція автомобілістів на іноземних номерах "За доступне розмитнення кожному українцю" проходитиме у Києві в безстроковому режимі. Про це в коментарі жуналісту QHA заявив глава громадської організації "Авто Євро Сила" Олег Ярошевич на мітингу під Верховною Радою в четвер.

7 вересня зранку під Радою зібралося близько 300 людей, хоча на сайті організатора "Авто Євро Сила" значилися зовсім інші цифри. Організатори анонсували участь у мітингу 100 тисяч водіїв. За даними прес-секретаря ГУ Нацполіції у Києві Оксани Блищик, їх набагато менше, всього 850.

Мітингувальники хочуть доступного розмитнення іноземних автомобілів до 500 доларів, скасування обмежень щодо ввезення машин екологічних стандартів Євро 2, 3, 4, а також заборони переслідування власників "евроблях".

— Уже набридло їздити на Ланосах по десять тисяч доларів. Ціна питання розмитнення така: якщо машина коштує тисячу доларів у Європі, то розмитнити її шість тисяч доларів. Тобто можна купити ще шість таких машин, каже активіст із Фастова Роман Кульченко.

Учасники акції протесту намагаються достукатися до депутатів: барабанять палицями по залізних бочках, вимагаючи внести поправки до Митного кодексу та відкрити Єдине вікно на митниці для спрощення оформлення і впровадження дієвого механізму легалізації вже ввезених машин на єврономерах.

Моя машина Ауді А6 коштує десять тисяч доларів. Скільки мені потрібно працювати, щоб я її купила? Хто може дозволити при нинішньому курсі долара купувати такі авто? Пора б задуматися не тільки про свої автосалони, а й про простих людей, розповідає учасниця акції Наталія Фецман, яка приїхала з Одеси.

У столиці перекриті деякі центральні вулиці і ускладнений рух. Колони машин з іноземними номерами розтягнулися по обидві сторони вулиці Грушевського. Таким чином, на ділянці від Маріїнського парку до повороту на Шовковичну рух можливий лише по одній смузі.

ФОТО: Новое время

QHA