СІМФЕРОПОЛЬ/АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

Прокурор підконтрольного Кремлю Верховного суду Криму Анастасія Супряга запитала для заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза 8 років позбавлення волі.

Про це повідомила активістка Айше Умерова на своїй сторінці у Facebook.

— Прокурор Супряга запросила для Ахтема Чийгоза 8 років позбавлення волі!

Нагадаємо, в інтерв'ю QHA адвокат Микола Полозов припустив, що Ахтему Чийгозу можуть дати близько 6 років позбавлення волі.

— Ахтему Чийгозу загрожує від 4 до 10 років позбавлення волі. З огляду на те, як пройшов наш процес, те, що фактично немає доказів винності, я сподіваюся, що Кремль не буде перегинати палицю і брати покарання ближче до 10 років. Швидше за все, буде якийсь середній варіант, 5-6 років, з урахуванням того, що Чийгоз вже два з половиною роки перебуває у СІЗО і термін позбавлення волі теж повинен бути зарахований.

Напередодні Полозов зазначив, що прокурор Супряга за час процесу над Чийгозом отримала чимало привілеїв від Кремля.

— За час судового процесу прокурор Анастасія Супряга не тільки отримала новий чин з молодшого радника юстиції стала радником юстиції (це як з майорів у підполковники), але і отримала нову посаду, ставши заступником прокурора Сакського району в Криму. Ось і побачимо, у скільки років позбавлення волі Ахтему Чийгозу оцінить свої кар'єрні досягнення прокурор.

Зазначимо, що сьогодні, 7 серпня відбудеться фінальна частина судового процесу.

Нагадаємо, Ахтем Чийгоз був затриманий у січні 2015 року та вже більше двох років утримується у слідчому ізоляторі Сімферополя за звинуваченням в організації масових заворушень перед будівлею Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року, де проходив мітинг на підтримку територіальної цілісності України. Справу Чийгоза суд розглядає у рамках сфальсифікованого «справи 26 лютого».

ФОТО: інтернет

QHA