ОДЕСА (QHA) -

У четвер 27 квітня за ініціативи Служби безпеки України прокуратура Одеської області відкрила кримінальне провадження за ч. 2 ст. 436-1 КК у зв'язку із рішенням міськради Одеси про зміни назв вулиць та інших географічних об'єктів.

Як стверджує СБУ, це рішення порушує Закон України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки». Зазначається, що дії депутатів одеської міськради напередодні чергової річниці подій 2 травня можна розцінювати як провокацію для дестабілізації ситуації у місті.

Нагадаємо, 26 квітня Одеською міською радою під час XV сесії було прийняте рішення «Про перейменування вулиць, провулків, проспектів, площ, парків, скверів та інших географічних об'єктів на території міста Одеси». Було запропоновано повернути всім нещодавно перейменованим вулицям старі, по можливості дореволюційні назви. Проект рішення був поданий з ініціативи депутата Олега Бриндака і підтриманий 46 голосами.

Вчорашнє рішення Одеської міськради розкритикував губернатор області Максим Степанов.

— Несподівано напередодні трагічних подій 2 травня депутати міськради приймають рішення повернути вулицям старі назви. Так, у минулорічному варіанті є неоднозначні моменти, які необхідно було обговорювати з жителями і обов'язково провести громадські слухання. Але те, що сталося вчора, це провокація... Ми не повинні забувати про те, що від таких дій виграє тільки східний сусід. Правовою оцінкою цих дій повинні зайнятися відповідні компетентні органи, написав він у Facebook.

Начальник Управління СБУ в Одеській області Сергій Батраков звернувся до мера Одеси з вимогою скасувати провокаційне рішення міськради про зміни назв вулиць і провулків.

Батраков впевнений, що рішення депутатів здатне спровокувати загострення суспільно-політичної ситуації і стати причиною виникнення антигромадських або антиконституційних проявів, які можуть бути використані окремими радикальними особами для вчинення терористичних актів.

ФОТО: інтернет

QHA