КИЇВ (QHA) -

Прокуратура Автономної Республіки Крим повідомила про відкриття кримінального провадження через обшуки і затримання, які пройшли учора вранці в Бахчисараї.

— Виробництва відкрили за статтями «незаконне позбавлення волі або викрадення людини» і «порушення недоторканності житла» Кримінального кодексу України, — сказано в повідомленні прес-служби.

Прокуратура Криму здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні щодо проведення незаконних обшуків у будинках жителів Бахчисараю і незаконного затримання шести осіб.

Нагадаємо, вранці 13 квітня в Бахчисараї (окупований Росією Крим) російські силовики увірвалися з обшуками до будинків двох кримських татар Сейдамета Мустафаєва і Ризи Муждабаєва. До обшуків, крім ОМОНу, були залучені представники Росгвардії.

Пізніше російські силовики побили кийками кримських татар, які прийшли підтримати сусідів. За словами очевидців, були чутні постріли. Одна особа госпіталізована.

Стало відомо, що Сейдамет Мустафаєв після проведеного у нього вдома обшуку був затриманий. Ще п'ятьох — сина і батька Мустафу і Шевкета Абдураманових, Ескендера Меметова (сина політв'язня Ремзі Меметова), Ремзі Зудієва і Мідата Муждабу — також затримали і відвезли до місцевого відділення поліції.

Пізніше повідомили про затримання ще двох мусульман — Аметхана Умерова та Азіза Азізова.

Окупаційні правоохоронці стверджують, що обшуки у будинках, затримання і побиття кримських татар у Бахчисараї вранці 13 квітня були «плановими заходами» з «виявлення та затримання осіб, причетних до діяльності забороненої в Росії організації».

Пізно ввечері «суд» виніс постанову щодо затриманих, засудивши їх до штрафів і адмінарешту.

ФОТО: інтернет

QHA