КИЇВ (QHA) -

Прокуратура Автономної Республіки Крим розслідує кілька справ, пов'язаних з мітингом 26 лютого, — про держзраду, про замах на територіальну цілісність України і нанесення тяжких тілесних ушкоджень учасникам мітингу міліціонерами. Про це на презентації міжнародної доповіді у «справі 26 лютого» у Верховній Раді України сьогодні повідомив прокурор АР Крим Гюндуз Мамедов, передає кореспондент QHA.

— Зібрані матеріали нами проаналізовані. Дякую журналістам і громадськім організаціям за те, що допомагають вести розслідування подій того дня, — сказав він.

Мамедов повідомив, що слідство проводиться у декількох напрямах. Перш за все — відпрацювання фактичних наслідків.

— Ми даємо оцінку діяльності організації «Самооборона України» («Самооборона Криму». — Ред.). Ведемо збір доказів і відновлюємо поіменно працівників правоохоронних органів, — зазначив Мамедов.

За словами прокурора, на даний момент встановлено сім осіб — представників правоохоронних органів Криму, вина яких доведена.

Нагадаємо, Російська Федерація окупувала Крим у лютому-березні 2014 року, назвавши сфальсифікований референдум 16 березня «волевиявленням кримчан з приводу приєднання до РФ». Більшість країн світу не визнали Крим російським і ввели низку економічних санкцій. Для України Крим залишається тимчасово окупованою територією. Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон.

26 лютого є Днем опору окупації Криму Росією. Ця дата фіксує в пам'яті людей події, що передували захопленню частини української території, — зокрема, багатотисячний мітинг під стінами парламенту Криму, на якому активісти, головним чином кримські татари, намагалися не допустити голосування за призначення незаконного «референдуму», пізніше проведеного окупантами під дулами автоматів і який став формальним виправданням анексії півострова.

Згодом окупаційна влада порушила кримінальну справу за фактом «масових заворушень» 26 лютого 2014 року і почала притягувати проукраїнських учасників мітингу до кримінальної відповідальності. У так званій справі «26 лютого» проходить ціла низка кримськотатарських активістів.

QHA